Přeskočit na obsah

Služby

Preventivní prohlídky

Recall systém = pravidelné preventivní prohlídky 
(1x za rok) a rtg snímky.

Je důležité nastavit správnou úroveň dentální hygieny – ukázat správnou techniku čištění zubů a mezizubních prostor vhodnými pomůckami. Děláme tak sami a s pomocí dentální hygienistky. 

ČISTÝ ZUB SE NEKAZÍ!

Zubní kaz i parodontóza jsou infekční onemocnění způsobené bakteriemi.

Bakterie konzumují cukr a za určitý čas jej přeměňují na kyseliny – ty způsobují zubní kaz. Nemají-li bakterie k dispozici cukr (ten nemají, pokud máte správně vyčištěné zuby včetně mezizubních prostor), nemůže vznikat zubní kaz. Při správné technice čištění zubů, kvalitním a dokonalém vyčištění zubů a mezizubních prostor večer, nedostanou bakterie potřebný čas na to, aby mohly produkovat kyseliny a vznikal tak zubní kaz. Čistěte si proto zuby 2x denně, večer pak zvláště pečlivě a k běžnému čištění zubů večer přidejte i čištění mezizubními kartáčky.

Rtg snímky dokáží odhalit to, co pouhým okem nemůžeme vidět a díky tomu nám dovolí spravovat již počínající kazy a nenechat tak kaz dále destruovat zub.

protetika

Protetika

Snímatelná protetika

Využíváme strojové míchání otisků (Alginate Mixer). Proto, aby náhrady na zubech držely, používáme klasické lité spony nebo náhrady se sponami esteticky nejpřijatelnějšími (bezkovové zubní náhrady – Flexite).

Fixní protetika

Korunky a můstky – nabízíme nejrůznější typy korunkových náhrad (od celolitých přes metalokeramické až po celokeramické fixní náhrady). Broušení zubu na korunku provádíme vždy v lokální anestézii a pod zvětšením speciální optikou s výkonným světlem. K otiskování používáme strojového míchání (Pentamix 3) nejkvalitnějších otiskovacích hmot (A-silikony).

Náhrady celokeramické dosáhly v posledních několika letech největšího rozvoje. Díky zdokonalení technologických postupů při výrobě se dnes jedná o náhrady s nejlepšími estetickými, pevnostními a barevně stálými vlastnostmi. Lze je použít do předního i zadního úseku chrupu. Při zhotovování těchto náhrad využívají naše laboratoře technologie CAD-CAM (počítačově řízená a počítačem zhotovená náhrada). Proto se jedná o fixní náhrady nejpřesnější, nejkvalitnější a s nejdelší životností.

endodoncie3

Endodoncie

Ošetření kořenových kanálků

Účelem endodontického ošetření je zachování zubu v dutině ústní a obnovení jeho funkce. Ošetření se provádí v případě, že došlo k odumření zubní dřeně. To mohlo nastat následkem rozsáhlého kazu, úrazu nebo po broušení na korunku.

Principem tohoto ošetření je:

  1. vyhledat všechny kořenové kanálky, které zub obsahuje
  2. změřit kanálky
  3. řádně opracovat vhodnými kořenovými nástroji
  4. důkladně vydezinfikovat
  5. zaplnit kanálek vhodnou kořenovou výplní.

Používáme strojovou endodoncii, měření kořenového kanálku pomocí speciálního ultrazvukového přístroje (apexlokátoru) a opracování kořenových kanálků vysoce kvalitními nikltitanovými nástroji.

bělení

Konzervační péče

Zubní výplně

Zhotovujeme výplně “bílé” i “černé” – fotokompozitní, skloionomerní i z kapslovaného amalgámu, které modelujeme do anatomického tvaru zubu, aby co nejpřirozeněji plnily funkce zubu. Tyto výplně zhotovujeme ve zvětšení pomoci speciální optiky s velmi výkonným světlem.

Bělení

Nabízíme šetrné domácí bělení zubů pomocí speciálních nosičů zhotovených v laboratoři (používá se přes noc).

Dětský chrup

Naší náplní je také péče o děti. Soustředíme se na první návštěvu již v prvním roce a následné pravidelné kontroly každých 6 měsíců (případně častěji). Vysvětlujeme důležitost čištění zubů i těm nejmenším.

S důrazem na konzumaci NESLAZENÝCH nápojů (tzn. během dne NE slazený čaj, NE šťáva, NE džus ani jiná sladká limonáda). Nápoje slazené jsou zdrojem živin pro bakterie, které pak tyto cukry ze slazených nápojů (ale třeba i mléka) v dutině ústní přeměňují na kyseliny. Kyseliny způsobují zubní kaz – “leptají do zubu díru”. 

Učíme děti a jejich rodiče správné technice čištění zubů. V případě zjištění zubního kazu zuby ošetřujeme co nejdříve zubní vyplní – možno zhotovit i výplň barevnou (u děti velmi populární).

A-67

Parodontologie

Krvácení dásní, zápach z úst nebo viklavost zubů mohou být prvními příznaky parodontózy. Parodontóza je zánětlivé onemocnění závěsného aparátu zubu, dásně a kostního lůžka, které může skončit ztrátou zubu. Příčinou je působení bakterií, které likvidují závěsný aparát zubu a kost, ve které je zub uložen. Toto působení podporuje přítomnost plaku a zubního kamene v dutině ústní.

Naším cílem je:

A) odstranění plaku = dokonalá ústní hygiena (správná technika čištění zubů vhodným zubním kartáčkem včetně pravidelného používání správných mezizubních kartáčků)

B) odstranění zubního kamene (nosiče bakterií a plaku) – provádíme tak za pomoci dentální hygienistky nebo parodontoložky, za kterými pacienty odesíláme.

implantat

Implantologie

Naše ordinace nabízí také náhradu chybějících zubů pomocí zubních implantátů.

Zubní implantát = umělá náhrada zubního kořene umístěná do čelistní kosti.  Je vyrobený z titanu a později nese korunku, můstek nebo protézu. Důležité je, aby kost s implantátem pevně srostla, a proto je po zavedení implantátu zapotřebí různě dlouhá doba hojení.

Implantace není bolestivý zákrok. Provádí se v klasickém místním znecitlivění. Délka ošetření je překvapivě krátká, samotné zavedení implantátu trvá jen několik minut.

Pomocí zubního implantátu lze řešit náhradu jednoho zubu, zaplnění malých i velkých mezer chrupu, ale i ošetřit zcela bezzubou čelist. O možnosti jeho použití rozhoduje zdravotní stav pacienta, úroveň dentální hygieny a předchozí rtg vyšetření. Na rtg vyšetření je nutné zjistit, zda kost obsahuje dostatek místa pro implantát a zda se jedná o kost kvalitní, pevnou.

Výhodou tohoto ošetření je, že se zuby v okolí implantátu nemusí brousit (jako při zhotovení fixního můstku). Okolní zuby tedy zůstanou zdravé a nehrozí riziko jejich odumření nebo přetížení.

Životnost implantátů závisí ve velké míře na pacientovi. Při dodržování důkladné ústní hygieny a pravidelných kontrol u zubního lékaře může být velmi dlouhá.

Dentální hygiena

Objednávky na dentální hygienu jsou možné pouze emailem na: hygiena@dident.cz. Děkujeme.